Przygotowania rekrutacyjne

 

Rozmowa kwalifikacyjna to niezwykle istotny proces w rekrutacji pracowników. Dzięki rozmowie kwalifikacyjnej po raz pierwszy pracodawca może nas osobiście poznać, porozmawiać z nami, sprawdzić nasze umiejętności czy też zweryfikować wszystkie informacje zawarte w dostarczonym przez nas CV.

Gdy już zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną dzień powinniśmy się do niej odpowiednio przygotować. Niedopuszczalne jednak jest przygotowywanie się na tak ważny proces godzinę przed umówionym spotkaniem.

PAMIĘTAJ RÓWNIEŻ ŻE NIGDY NIE NALEŻY SPÓŹNIĆ SIĘ NA ROZMOWĘ KWALIFIKACYJNĄ JEST TO JUŻ DYSKWALIFIKACJA NA SAMYM POCZĄTKU!!!

Kodeks (podane tutaj informacje warto zapisać bądź też zapamiętać tak aby nigdy nie postępować w inny sposób ponieważ możemy tym samym przekreślić swoje szanse na to że dostaniemy swoją długo wyczekiwaną posadę).

  • KLIKA DNI PRZED ROZMOWĄ KWALIFIKACYJNĄ NIGDY NIE PIJ ALKOHOLU – picie alkoholu nawet kilka dni przed rozmową kwalifikacyjną może wpływać bardzo niekorzystnie zarówno na nasze samopoczucie jak i na cerę. Każdy organizm jest inny jednak warto zastanowić się czy gdy będziemy opuchnięci na pierwszym spotkaniu będzie to dla nas dobrze rokowało…
  • WIZYTY U FRYZJERA FARBOWANIE – korzystanie z usług fryzjerskich kilka dni przed rozmową kwalifikacyjną jest bardzo ryzykownym posunięciem (szczególnie gdy w grę wchodzą różnorakie zmiany czy też wprowadzanie innowacji do teraźniejszego stylu). Farbowanie włosów może wpłyną na naszą atrakcyjność – zadajmy sobie pytanie co stanie się gdy np. nasz wymarzony kolor okaże się przeciwieństwem i zamiast wyglądać iście bosko będziemy przerażeni spoglądając w lustro – gdy my będziemy przerażeni pomyślmy co zobaczy pracodawca. Dlatego takie zmiany warto wprowadzać jednak o wiele, wiele wcześniej tak aby mieć czas na to żeby poprawić ewentualne błędy fryzjerskie.
  • SOLARIUM – wiele kobiet, a i coraz częściej mężczyzn przed rozmowami kwalifikacyjnymi decyduje się na poprawienie swojego kolorytu skóry. Oczywiście nie jest to zabronione jednak warto wziąć pod uwagę sytuację gdy przesadzimy i zamiast pięknej opalenizny będziemy wyglądali jak dopiero co po powrocie z wakacji (najprościej mówiąc zamiast brązu nasza skóra będzie czerwona i podrażniona).
  • INTENSYWNY MAKIJAŻ TOP KONTUROWANIE – oczywiście piękny i schludny makijaż jak najbardziej jest w dobrym tonie. Delikatny makijaż który tuszuje niedoskonałości cery, stonowana pomadka, czy też delikatne podkreślenie oczu jak najbardziej mogą podkreślić nasze atuty. Jednak przesadzenie z użyciem podkładów, kosmetyków konturujących oraz intensywnych cieni czy też pomadek może doprowadzić do tragedii. Największe dramaty odgrywają się oczywiście w porach letnich gdzie temperatura na zewnątrz doprowadza spłynięcia takich właśnie specyfików. Pamiętajmy nie wszędzie w biurach mamy dostępne klimatyzatory!!!
  • ZABIEGI KOSMETYCZNE – wykonywanie zabiegów z zastosowaniem kwasów oraz peelingu nie są polecane przed planowaną rozmową kwalifikacyjną. Nigdy nie możemy być w 100% pewni, że podczas wizyty w salonie kosmetycznym wszystko pójdzie po naszej myśli nawet jeśli już wielokrotnie stosowaliśmy dany zabieg. Skóra może stać się bardzo zaczerwieniona, podrażniona. Po niektórych zabiegach styczność z promieniami słonecznymi może doprowadzić do pojawienia się alergii skórnej.
  • TIPSY NEONY – wiele kobiet oczywiście korzysta z zabiegu przedłużania paznokci nie ma w tym nic dziwnego oczywiście o wiele lepiej prezentuje się dłoń na której możemy zaprezentować zadbane paznokcie , niż taka gdzie skórki są nierówne a paznokcie np. obgryzione – jest to bardzo duży minus. Należy zapamiętać, że udając się na rozmowę kwalifikacyjną stylizacja naszych paznokci powinna być stonowana (nie dopuszczalne jest posiadanie różnokolorowych paznokci o intensywnych barwach).
  • PRZEŚWITUJĄCE STROJE – nigdy nie należy przychodzić na rozmowę kwalifikacyjną w ubraniach które są bardzo cieniutkie tzn. prześwitujące. Niedopuszczalne jest założenie bluzki, spódniczki, sukienki gdzie z łatwością można dostrzec i opisać ze szczegółami np. biustonosz, czy też figi. Dotyczy to również mężczyzn założenie koszuli która jest tak cienka że uwydatnia np. cały tors  (niejednokrotnie dostatecznie owłosiony ) nie jest w dobrym tonie. Takie ubiory mogą wpłynąć na podjęcie negatywnej decyzji podczas rozmowy o kwalifikacyjnej.
  • JEDZENIE CZOSNKU I CEBULI – oczywiście jak wszyscy wiedzą czosnek powoduje intensywny zapach który niestety może być odczuwalny nawet przez kilka dni. Dlatego warto spożywać lekkie, łagodne potrwa=y które nie będą powodowały nieprzyjemnego oddechu czy też dużych wzdęć.
  • SPORTY – lepiej nie kusić losu o kontuzję podczas biegania czy też uprawiania innych ćwiczeń na siłowni bardzo łatwo. Tak więc jeśli nie chcemy udać się na spotkanie rekrutacyjne np. ze zwichniętą kostką czy też wybitym palcem lepiej kilka dni przed rozmową odpuścić sobie wysiłek fizyczny.