List motywacyjny

 

List motywacyjny w dzisiejszych czasach ma bardzo duże znaczenie. To właśnie dzięki poprawnie napisanemu listowi motywacyjnemu możemy zostać zaproszeni na późniejszą rozmowę kwalifikacyjną.

Dzięki temu dokumentowi aplikacyjnemu potencjalny pracodawca ma możliwość poznania nas z bliższej strony.W tym też dokumencie dokładniej możemy opisać swoje doświadczenie zawodowe, swoje aspiracje, możemy również pochwalić się osiągnięciami. List motywacyjny jest tak naprawdę dokładniejszym opisem naszego Curriculum vitae. Obecnie bardzo często w ofertach konstruowanych przez pracodawców występuje wyszczególnienie jakie dokumenty są niezbędne aby ubiegać się o dane stanowisko. Coraz częściej nieodzownym towarzyszem CV staje się list motywacyjny.  Wysyłając potencjalnemu pracodawcy wyłącznie CV bardzo tracimy w jego oczach, ba równie często nasze dokumenty aplikacyjne nie są w ogóle brane pod uwagę jeśli są niekompletne.

Podczas pisania listu motywacyjnego należy się kierować  ogólnodostępnym szablonem.

W liście motywacyjnym nie może zabraknąć takich informacji jak: dane osoby aplikujące, miejscowości oraz daty, cyklu edukacji, doświadczenia , wzmianki na temat zainteresowań i posiadanych umiejętności.  Należy również pamiętać o tym aby dokument ten nie przekroczył rozmiaru strony A4, nie można również zapomnieć o najważniejszym: list motywacyjny należy własnoręcznie podpisać.

list-motywacyjny